Mistrz czy zwycięzca? - KH90 Football
Image Alt

Mistrz czy zwycięzca?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak na prawdę różni przeciętnego sportowca od prawdziwego mistrza i zwycięzcy? Czy jest to kwestia talentu, czy może doświadczenie i ilość godzin spędzonych na treningach? Z pewnością te kwestie odgrywają znaczną rolę na drodze po medale, lecz – jak pokazują najnowsze odkrycia nauki – kluczową rolę w mistrzostwie w niemal każdej dziedzinie sportu (i życia) stanowi UMYSŁ. Okazuje się, że mistrzowskie nawyki myślowe, inteligencja emocjonalna, wyobraźnia i mentalność zwycięzcy to niekoniecznie cechy wrodzone, co oznacza, że można je wytrenować. Dokładnie tak, jak trenujesz swoje mięśnie podczas treningów. Tu z pomocą przychodzi HIPNOZA.

▶️Hipnoza w sporcie obecna jest od wielu lat i często stanowiła sekret sukcesów najlepszych lekkoatletów, koszykarzy, golfistów, pływaków, bokserów czy właśnie piłkarzy. Z pomocy hipnoterapeutów korzystają m.in. zawodnicy Arsenalu czy Chelsea Londyn. Mówi się, że podczas olimpiady w Melbourne w 1956 r. rosyjska kadra zabrała ze sobą do pomocy ponad dziesięciu hipnotyzerów i zdobyła najwięcej medali w swojej historii. Z hipnozy korzystały takie sławy jak Tiger Woods, Mike Tyson czy Michael Jordan.

▶️Obecnie trening mentalny staje się standardem również na najwyższych szczeblach polskich tenisistów, siatkarzy, zawodników KSW czy właśnie piłkarzy topowych klubów Ekstraklasy. Świadomość, że od formy mentalnej może zależeć nawet 30% osiągnięć poszczególnych zawodników sprawia, że coraz więcej młodych sportowców zaczyna dostrzegać możliwość wejścia na wyżyny swojego potencjału dzięki pracy z umysłem podświadomym.

▶️Hipnoza, jako niezwykle skuteczne narzędzie, pozwala znacznie usprawnić takie obszary jak koncentracja, pewność siebie, szybkość reakcji, opanowanie emocjonalne czy po prostu pozbycie się presji i wynikającego z niej stresu.

▶️Jak wskazuje dr Alan Ruth w swojej publikacji „Improving Sports Performance through the use of Hypnosis, Mental Imagery and Self-talk”, poprawa wyników w sporcie polega na poprawie zdolności sportowców do osiągania odpowiednich wyników, pomagając im rozwinąć sposób myślenia i umiejętności emocjonalne w celu poprawy ich wiedzy, umiejętności i zdolności. W ten sposób sportowcy mogą wejść w swoją „strefę optymalnego funkcjonowania”, aby osiągnąć szczytowe wyniki.

▶️Trzy najważniejsze umiejętności psychologiczne / psychiczne dla poprawy wyników sportowych to: (a) hipnoza, (b) obrazowanie i wizualizacja oraz (c) zwiększanie samowystarczalności. Hipnoza może pomóc sportowcom przezwyciężyć wątpliwości, które mogą powstrzymywać ich przed wejściem na szczyt swojej wydajności.

▶️Hipnotyczny trening mentalny pomaga sportowcom doskonalić swoje umiejętności, dopracować technikę i wzmocnić wiarę w siebie i swoje możliwości. Dzięki temu są oni w stanie osiągać wyniki, o jakie się dotąd nawet nie podejrzewali.

👤Piotr Matejuk – Trener Mentalny

Zostaw komentarz

Close
About